Ten, kdo se v poledne 5. 2. 2011 podíval z okna, by asi těžko uvěřil tomu, že úderem 14. hodiny začíná tradiční závod na historických lyžích Skiman 2011. Sebevědomě kráčet v tento téměř jarní den s lyžemi na ramenou přes zelené trávníky, vyžadovalo notnou dávku optimismu nebo sveřepého odhodlání. I přesto se však našlo 45 nadšenců, kteří vyrazily na náročný 9 km dlouhý závod.

Průběh závodu

Jako každý rok závodu předcházela tradiční rozvička a následné "přimazávání" z široké škály opravdu originálních vosků. Vše pod dohlížejícím okem ředitele a traťového komisaře v jedné osobě Pavla Kusého. Začátek závodu více připomínal pochoďák, ale i tak se startovní pole zlvádlo už u Mamlasa pořádně natáhnout. Čelo pelotonu si takticky hlídali známí borci. K překvapení všech se na hrázi rybníka Mikšovec objevila souvislá vrstva sněhu a regulérní závod mohl tedy začít. Došlo na kvapné a rozhodně vítané obouvání lyží, které se po 1,5 km chůze začaly pěkně pronášet a sněhovo-ledová pokrývka vydržela až do cíle v obci Račín.

Konečné výsledky:

Obhájce titulu "Koloňa" Tomáš Šimeček se vypořádal s obtížnou tratí jako první v čase 1 hodina 25 minut. Šimečkův sportovní klub pobral, stejně jako před rokem vše co se dalo a jediný, kdo jim dokázal sekundovat, byl „bedňák" Jirka Sláma. Jiří Sláma obsadil bronzovou příčku. Rozdávaly se i další medaile - například za nejlepší kostým, největší defekt nebo největšího sympaťáka.

Celková výsledková listina Skiman 2011

Zázemí 

Příjemné zázemí všem závodníkům i divákům poskytl hotel Račín. Bohaté občerstvení v podobě horké polévky, voňavých řízků a osvěžujícího piva bylo zajištěno pro každého. O hudbu k tanci a dalšímu veselí se postarala kapela Lenoch. Celý večer se nesl v duchu hesla, které platilo i po celý den - KDO NEZAŽIL, NEUVĚŘÍ.

Závěrečné poděkování

Děkujeme pořadatelům za skvělou organizaci i ve značně zhoršených podmínkách. Smekáme pře všemi učastníky, kteří navzdory vrtochům přírody nedalï tento závod k ledu...

Nashledanou opět příští rok na Skiman 2012.


Pozvánka Skiman 2011
Medaile Skiman 2011

Foto Pavel Konvalinka

Foto Pavel Konvalinka

Video Start na sněhu

Video Start na sněhu

Video První sníh

Video První sníh

Video Čísla 25 a 34

Video Čísla 25 a 34

Video Cíl pěšky

Video Cíl pěšky

Video Cíl na lyžích 1

Video Cíl na lyžích 1

Video Cíl na lyžích 2

Video Cíl na lyžích 2

Článek Highland Sport

Článek Highland Sport

Článek Žďárský deník 1

Článek Žďárský deník 1

Článek Žďárský deník 2

Článek Žďárský deník 2