Dne 28.1. 2012 krátce po druhé hodině odpolední byl odstartován již 8. ročník legendárního závodu na historických lyžích v dobových kostýmech SKIMAN 2012.

Krásný zimní den s ideální „lyžařskou" teplotou -3°C, dostatek sněhu, slunko na obloze a perfektně připravené stopy. Vyborné lyžařské podmínky přilákaly na start rekordních 54 závodníků a závodnic. 

Příprava na závod

Závodu předcházelo již tradiční rozvičení závodníků pod vedením hlavního organizátora celé akce Pavla Kusého. Kotoul vzad s dvoumetrovými lyžemi na nohou, to byl nový cvik pro letošní rok

Průběh závodu, výsledky

Krátce po startu došlo k očekávanému roztrhání startovního pole na lovce medailí a ty, jejichž jediným cílem bylo ve zdraví a za světla dorazit na Račín. Výsledkovou listinu již tradičně opanoval sportovní klub Šimečkovi. Jednoznačně nejdramatičtější zápolení tohoto ročníku se odehrálo mezi nejmladšími účastníky závodu brněnským Šimonem Řehem a místním Vojtěchem Ptáčkem. Ve prospěch Brna nakonec rozhodla až závěrečná zledovatělá cílová rovinka.

Celkové výsledky:

Muži Skiman 2012

Ženy Skiman 2012

Junior Skiman 2012

Nečekaní závodníci

Nečekaným zpestřením 8. ročníku této soutěže byl dojezd dvou silničních závodnic tažených koňmi. Přispěly nejenom k pěkné podívané, ale velkou měrou i  k navození dobové atmosféry

Poděkování na závěr

Děkujem pořadatelům za skvělou organizaci. Závodníkům za jejich účast a chuť bavit sebe i ostatní. A v neposlední řadě děkujeme tam nahoru za krásné počasí.

Pozvánka Skiman 2012
Medaile Skiman 2012

Foto Pavel Konvalinka

Foto Pavel Konvalinka

Článek Žďárský deník

Článek Žďárský deník

Článek Highland Sport

Článek Highland Sport

Video Žďáráci.cz

Video Žďáráci.cz